ورق پی وی سی تابلوسازی

تابلو سازی و صنعت های دیگر در ساخت تابلو های مختلف نیاز به استفاده از مواد مختلف و متنوعی برای کار خود دارند. به دلیل پیشرفت روز افزون این تابلو ها می توان شاهد استفاده از متریال های جدید تر و متنوع تر در این صنعت بود.

با استفاده از متریال های متنوع می توان تنوع بسیار بالایی را در تابلو سازی مشاهده کرد. یکی از مواد بسیار پر مصرف و عالی در تابلو سازی ورق پی وی سی می باشد. با پدید آمدن دستگاه های جدید و متنوع برش، دستگاه پی وی سی، چاپ، حک، آبکاری و … می توان تابلو های بسیار متنوعی را با حروف برجسته و تخت در ابعاد مختلف ساخت. با توجه به این تنوع بسیار زیاد انتخاب یکی از این محصولات کاری سخت و مشکل می باشد.

جنس ورق پی وی سی

امروزه یکی از متریال های پر مصرف که دارای قابلیت های بسیار زیادی است ورق پی وی سی است. ورق پی وی سی را از جنس پلی وینیل کلراید می سازند. این جنس جزو پلیمر های ترموپلاست است که با توجه به وجود ترکیبات مختلف در ساختار آن می توان با کم و زیاد کردن مواد مختلف باعث سختی و نرمی ورق پی وی سی شد.

این انعطاف در جنس مواد می تواند به خوبی کاربرد های بسیار زیادی را برای این ورق ها فراهم کند. ورق پی وی سی را می توان اینگونه تعریف کرد که نوعی پلاستیک سخت هستند که با افزودن مواد مختلف روان کننده و نرم کننده باعث انعطاف پذیری آن ها می شوند.

می توان از ورق پی وی سی در صنایع مختلف ساختمان سازی، تابلو سازی و … استفاده های بی شماری کرد. یکی از بهترین متریال های استفاده شده در صنعت تابلو سازی که به عنوان زیرکار مورد استفاده قرار می گیرد ورق پی وی سی می باشد. در ادامه برای شما انواع کاربرد های ورق های پی وی سی را شرح داده تا بتوانید بهترین استفاده را از این مواد داشته باشید.

ورق پی وی سی
ورق پی وی سی

کاربرد ورق پی وی سی در تابلو سازی

می توان از ورق پی وی سی در تابلو سازی برای ساخت و تولید انواع تابلو های حروف برجسته استفاده کرد. می توان این استفاده ها را به صورت زیر بیان کرد.

تابلو های برجسته فلزی:

با توجه به نام این تابلو ها حروف برجسته به کار رفته در این تابلو ها از جنس فلز های مختلف می باشد. در قسمت زیر ساز این تابلو ها از ورق پی وی سی بهره می برند و حروف برجسته با جنس های مس، آلومینیوم و … را بر روی این ورق ها قرار می دهند.

تابلو استیل:

متریال به کار گرفته شده برای ساخت حروف در این تابلو ها را از استیل های نگیر و بگیر می سازند. با داشتن این استیل ها ظاهری زیبا و براق به تابلو افزوده می شود. در این تابلو ها برای زیبایی و کارایی بهتر این حروف برجسته را بر روی ورق های پی وی سی قرار می دهند و از ورق به عنوان پایه کار استفاده می کنند.

تابلو نئون پلاستیک:

این مدل در تابلو سازی کاربرد بسیار زیادی دارد. جنس حروف برجسته به کار رفته در این تابلو از جنس حروف برجسته می باشد. این حروف دارای نور پردازی های زیبایی هستند. برای زیر سازی و استحکام این تابلو ها از پی وی سی استفاده می کنند. برای زیر سازی این تابلو ها می توان از متریال های دیگری نیز استفاده کرد اما باید در نظر داشت که دوام و قابلیت های پی وی سی را نخواهند داشت.

تابلو ال ای دی:

در این تابلو ها به دلیل وجود ماژول های روشنایی نیاز به وجود کابینت هایی در پشت کار می باشد که بهترین متریال برای این کار استفاده از پی وی سی می باشد با ورق های موجود می توان به خوبی این امکان را فراهم کرد. این تابلو ها را می توان در دو دسته ال ای دی های ثابت و ال ای دی های روان مشاهده نمود.

تابلو لایت باکس:

تابلو لایت باکس نوعی جعبه نورانی می باشد که پیام های تبلیغاتی شما را به نمایش در می آورد. در این تابلو ها برای زیر کار از ورق های پی وی سی بهره می برند. لایت باکس ها را می توان با توجه به پی وی سی موجود در ساختار خود در سایز و اندازه های مختلفی ساخت و مورد استفاده قرار داد. می توان در قسمت قاب این لایت باکس ها از پی وی سی نیز استفاده کرد که هزینه کمتری نسبت به چوب را برای شما خواهد داشت.

تابلو وکیوم:

یکی از تابلو های تبلیغاتی مدرن که طرفداران خاص خود را دارد و به صورت سه بعدی طراحی و ساخته می شوند. برای زیر سازی این تابلو ها از ورق های پی وی سی استفاده می کنند.

ویژگی های ورق پی وی سی     

به دلیل قابلیت های فراوان این متریال شاهد استفاده گسترده از آن هستیم. می توان مزیت های این متریال را به صورت زیر عنوان کرد.

 • مقاومت بالا در برابر ضربه
 • طول عمر بسیار عالی
 • مقاوم در برابر خوردگی و پوسیدگی
 • دارای ویژگی بازیافت
 • سازگار با محیط زیست
 • وزن بسیار مناسب
 • قابلیت خم شدگی خوب
 • عدم جذب رطوبت و عایق ضد آب عالی
 • عایق خوب و بادوام در برابر حرارت و صوت
 • شکل پذیری و فرم دهی سریع و راحت
 • رنگ پذیری و روکش پذیری راحت و ماندگار
 • وجود سطح صاف و یکدست

خرید ورق پی وی سی

این ورق ها را می توان در ابعاد و اندازه های مختلف خریداری کرد. برای خرید عمده می توانید به صورت آنلاین خرید خود را از شرکت ایران زمین تکمیل نمایید. خرید از این شرکت می تواند مزایای بسیار زیادی برای شما داشته باشد. به دلیل وجود تنوع در محصولات این شرکت می توانید بهترین انتخاب را داشته باشید. ایران زمین بزرگترین فروشگاه عمده فروشی لوازم تابلوسازی به خوبی نیاز تمامی کارگاه های تابلو سازی را شناسایی کرده و برای تمامی آن ها کیفیت مطلوب را آماده کرده است.

Call Now Button