ترانس آداپتور چیست؟

ترانس آداپتور به وسیله ای اطلاق می شود که از آن برای کاهش ولتاژ در وسایل الکترونیکی استفاده می کنند. در واقع منبع تغذیه یا همان آداپتور ها ولتاژ متناوب شهری 220 ولت را گرفته و به ولتاژ مستقیم با سطح ولتاژ های مختلف تبدیل می کنند. استفاده از آداپتور ها صرفه اقتصادی بسیار بیشتری نسبت به باتری و دیگر منابع ولتاژی خواهد داشت. در تابلو های ال ای دی برای تامین ولتاژ مورد نیاز ماژول های موجود باید از آداپتور های مختلف استفاده کرد. برد های کنترلی نیز برای کارایی خود نیازمند آداپتور می باشند. باید در نظر داشت عمر تابلو ها و میزان روشنایی در این محصولات ارتباط مستقیمی با آداپتور ها دارد. کیفیت بالاتر می تواند ولتاژ مورد نیاز را بهتر و بدون اختلال ایجاد کند. در انتخاب آداپتور برای تابلو های مختلف باید به دو پارامتر ولتاژ و جریان به صورت همزمان توجه شود. تعداد منابع تغذیه یا ترانس آداپتور های موجود را با توجه به میزان جریان و تعداد قطعات به کار رفته در تابلو تعیین می کنند. با توجه به تعداد چراغ ها برای روشنایی می توان جریان مد نظر را شناسایی کرد. در تابلو های مختلف سطح ولتاژ متفاوت می باشد. عموما اکثر تابلو ها با برق 12 ولت دی سی کار می کنند. در ادامه به معرفی ترانس آداپتور مناسب برای تابلو ها خواهیم پرداخت و برای شما نحوه محاسبه مقدار جریان هر تابلو را شرح خواهیم داد.

ترانس آداپتور مناسب برای تابلو های ثابت

تابلو های ال ای دی ثابت را جهت روشنایی های مختلف مورد استفاده قرار می دهند. این تابلو ها برای پخش نور خود نیازمند یک منبع تغذیه مناسب می باشند. با توجه به تعداد ال ای دی های به کار رفته در تابلو می توان منبع مناسب را شناسایی کرد. همانطور که گفتیم وظیفه ترانس آداپتور تبدیل برق شهری به برق مورد نیاز ال ای دی ها می باشد. برای یافتن یک منبع مناسب باید ابتدای امر میزان جریان و ولتاژ مورد نیاز مدار و ال ای دی ها را محاسبه کنید. در تابلو های ثابت ماژول های متغیر وجود ندارند. محاسبه میزان جریان مورد نیاز در این تابلو ها بسیار ساده تر از دیگر تابلو ها می باشد. با توجه به تعداد و اندازه تابلو موجود می توان از چند ترانس آداپتور استفاده کرد. با استفاده از چند آداپتور می توان جریان مورد نیاز را میان چند آداپتور تقسیم کرده و باعث افزایش طول عمر این وسایل شد. در ال ای دی های متفاوت در هنگام خرید می توان به جریان و ولتاژ کاری این قطعات دقت کرده و بهترین محصولات را تهیه کرد. با توجه به تابلو خود می توانید اقدام به خرید ترانس آداپتور های مختلف کنید.

نحوه محاسبه مقدار جریان

در مرحله اول ولتاژ منبع تغذیه که در اینجا 12 ولت در نظر گرفته شده را بر ولتاژ هر ال ای دی موجود تقسیم می کنیم. در این مثال ولتاژ هر ال ای دی را 2 ولت در نظر می گیریم با این تقسیم به عدد 6 می رسیم. در مرحله دوم تعداد ال ای دی های به کار رفته در تابلو را نیز بر عدد 6 تقسیم می کنیم اگر تعداد ال ای دی های به کار رفته را 1200 عدد بدانیم نتیجه این تقسیم عدد 600 می شود. در مرحله سوم عدد 600 را در مقدار جریان مورد نیاز هر ال ای دی که 15 تا 20 میلی آمپر می باشد ضرب می کنیم. با ضرب 600 در 20 به عدد 4000 می رسیم که مقدار جریان تمامی 1200 عدد ال ای دی به کار رفته می باشد. این 4000 میلی آمپر را برای تبدیل به آمپر بر 1000 تقسیم می کنیم تا به عدد 4 برسیم. 4 آمپر جریان مورد نیاز کل ال ای دی ها می باشد. با توجه به ولتاژ و جریان به دست آمده می توانید اقدام به خرید ترانس آداپتور مورد نیاز خود کنید. بهتر است که در تمامی محاسبات خود همیشه دست بالا را در نظر بگیرید تا طول عمر منبع تغذیه شما بیشتر شود. در هنگام خرید و انتخاب این ترانس آداپتور ها به ویژگی های مختلف آن ها توجه کنید. ترانس های سوئیچینگ می توانند بازدهی بالاتری را نسبت به ترانس های عادی داشته باشند. قیمت در ترانس های سوئیچینگ بالاتر بوده و از ابعاد کوچکتری نیز برخوردار هستند. در هنگام انتخاب به سیم های موجود در منابع تغذیه توجه نمایید. به شما توصیه می کنیم که سیم های موجود را با سیم های 1.5 با کیفیت ایرانی تعویض کنید.

خرید ترانس آداپتور

بعد از انجام محاسبات و دریافت اطلاعات مختلف باید به سراغ خرید این ترانس ها بروید. خرید یک ترانس با کیفیت می تواند شما را از هزینه های جانبی و اضافی بی نیاز کند. با توجه به اینکه این ترانس ها را برای استفاده در تعداد بالا مورد استفاده قرار می دهند بهتر است که خرید خود را به صورت عمده انجام دهید. شرکت ایران زمین یکی از وارد کنندگان لوازم تابلو سازی می باشد که سابقه بسیار خوبی در این حوزه دارد. می توانید خرید خود را از این شرکت به صورت آنلاین انجام دهید. کیفیت در این شرکت حرف اول را زده و محصولات با کیفیت را برای تمامی افراد آماده کرده است.

Call Now Button